اخبار
 
بیانیه معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری به مناسبت روز جهانی صلح
صلح، امنیت و حفظ کرامت انسان ها ازکهن ترین آرمان ها و جزء حقوق اولیه و غیر قابل سلب ابناء بشری است و برقراری صلح درجهان ارتباط مستقیمی با حقوق بشر دارد، اما متاسفانه امروز ما در جهانی زندگی می کنیم که کشورهای به اصطلاح مدافع صلح و حقوق بشر، اصلی ترین مهره های برانداز صلح اند.
 
مدیرکل حقوقی و مطالعات تطبیقی وزارت دادگستری:ارتقا سطح حقوقی جامعه نیازمند استفاده از ظرفیت دانش آموختگان دانشگاهی است
مدیرکل تنقیح قوانین وزارت دادگستری با بیان اینکه نباید توان و ظرفیت دانش آموختگان حقوق را دست کم گرفت، گفت: دانش آموختگان حقوق می توانند درهمه عرصه ها به ویژه در کاهش جرائم راه گشا باشند و باید در جهت ارتقا سطح حقوقی جامعه از ظرفیت های دانش آموختگان دانشگاهی استفاد کرد.
 
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک: وضعیت مددجویان در کانون اصلاح و تربیت چهارمحال و بختیاری مطلوب است
مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در بازدید از زندان های استان چهارمحال و بختیاری گفت: خوشبختانه وضعیت بسیار مطلوبی برای اصلاح و تربیت مددجویان در کانون اصلاح و تربیت استان چهارمحال و بختیاری فراهم شده است.
 
در دیدار دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با استاندار چهارمحال و بختیاری مطرح شد:لزوم تلاش همه جانبه برای ارتقای حقوق کودکان
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و استاندار چهارمحال و بختیاری در دیداری صمیمی بر لزوم تلاش همه جانبه برای ارتقای حقوق کودکان در سطح استان، تاکید کردند.
 
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:توجه به منافع عالی کودکان به عنوان یک اصل پذیرفته شود
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: تدوین برنامه جامع عمل مشترک، راه اندازی بانک جامع اطلاعاتی، پیگیری بحث آموزش کودکان، پیگیری بحث هویت کودکان فاقد شناسنامه و بازمانده از تحصیل، تهیه و تدوین گزارش های ادواری جهت ارایه به سازمان ملل متحد و دفاع از آن و پیگیری لوایح مربوط به حقوق کودکان، از جمله برجسته ترین اقدامات انجام شده در چهار سال گذشته است.
 
 
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما:مبادله 882 زندانی محکوم بین ایران و دیگر کشورها در دو سال گذشته
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما از مبادله 882 زندانی محکوم بین ایران و دیگر کشورها در دو سال گذشته خبر داد.