12 آبان 1387 9:45:34
با تاكيد بر قاطعيت دولت در برخورد با هر تخلفي
سخنگوي دولت: بازرسي ويژه رييس جمهور مامور بررسي تخلفات احتمالي در مورد استيضاح وزير كشور شده است

 رئيس جمهور بعد از مطرح شدن موضوع برخي تلاشهاي غيراصولي براي پس گرفتن امضاهاي استيضاح آقاي كردان در حالي كه در سفر استاني حضور داشتند به بازرسي ويژه رئيس جمهور دستور پيگيري همه جانبه و دقيق اين موضوع را صادر كردند.

دكتر غلامحسين الهام با بيان اينكه قطعا دولت با هر خلافي بدون مسامحه برخورد مي‌كند، اعلام كرد: رئيس‌جمهور دستور بررسي همه ‌جانبه موضوع تلاش‌هاي غيراصولي براي پس گرفتن امضاي استيضاح و ساير موضوعات مطرح شده در اين زمينه را صادر كرده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، دكتر الهام سخنگوي دولت در گفتگو با فارس گفت: رئيس جمهور بعد از مطرح شدن موضوع برخي تلاشهاي غيراصولي براي پس گرفتن امضاهاي استيضاح و نوع چك و همه موضوعات مطرح شده درباره اين موضوع در حالي كه در سفر استاني حضور داشتند به آقاي شيخ الاسلامي رييس دفتر و سرپرست بازرسي ويژه رئيس جمهور دستور پيگيري همه جانبه و دقيق اين موضوع را صادر كردند.

وي افزود: بنا به دستور رئيس‌جمهور، آقاي شيخ الاسلامي در حال تحقيق و پيگيري موضوع از جانب همه افراد دخيل در اين ماجرا است و گزارش كامل آن را به رئيس‌جمهور ارائه مي‌‌دهد.

الهام تصريح كرد: قطعا دولت در اين ماجرا با هر خلافي كه صورت گرفته باشد بدون مسامحه برخورد مي‌كند اما قبل از هر داوري بايد ماجرا از همه جوانب مورد بررسي دقيق قرار گيرد و نبايد تحت تاثير فضاسازي‌هاي موافق و مخالف استيضاح قرار گرفت.

سخنگوي دولت ادامه داد: استيضاح حق مجلس است و تا پيش از اين هم سابقه داشته؛ دولت نهم نيز شفاف و قانونمند است و با هر نوع روش مغاير با اين مباني به سختي مخالف است.

الهام خاطر نشان كرد: دولت نهم وارد بازي‌هايي كه قانونمندي و شفافيت و ارزش‌هاي حاكم و اصول محكم دولت را مخدوش كند، نمي‌شود و در مقابل آن ايستادگي مي‌كند.

 

 
 
Powered by Tetis PORTAL