10 آبان 1396 11:42:17
در دیدار معاون وزیر دادگستری کشورمان با سفیر سوئیس تاکید شد:
لزوم تبادل تجربیات در حوزه حقوق مالکیت فکری بین ایران و سوئیس

در دیدار معاون حقوق مالکیت فکری وزیر دادگستری کشورمان با سفیر سوئیس، بر لزوم تبادل هرچه بیشتر تجربیات دو کشور در زمینه حمایت از حقوق مالکیت فکری تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، "احمدعلی محسن زاده" سرپرست معاونت حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری صبح امروز در دیدار با سفیر سوئیس، اظهار داشت: امیدواریم نتیجه و حاصل دوران ماموریت شما در جمهوری اسلامی ایران، تعمیق و توسعه سطح مناسبات دو کشور در همه زمینه ها باشد.
وی با بیان اینکه موضوع مالکیت فکری در کشور ما از اهمیت خاصی برخوردار است گفت: قانونگذاری در حوزه مالکیت ادبی ـ هنری و صنعتی در کشور ما سابقه یکصد ساله دارد و امروز نیز در این حوزه با ضمانت اجرایی محکمی نظیر مجازات های حبس و جزای نقدی، به دنبال حمایت از حقوق مخترعین، مولفین و فعالان اقتصادی هستیم و بر همین اساس، رئیس جمهور کشورمان امسال در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، حمایت ایران از موضوع مالکیت فکری را اعلام کرد.
محسن زاده در این خصوص افزود: امروز اقتصاد ما مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان است و در این عرصه، موضوع حمایت حقوقی از فعالان اقتصادی بسیار حائز اهمیت است و از آنجایی که کشور شما در این زمینه پیشرو است، تمایل داریم از تجربیات ارزنده و راهبردی سوئیس در این خصوص استفاده کنیم.
وی ضمن اعلام این مطلب که به تاز