8 مرداد 1386 15:10:1
رييس قوه قضاييه با نخست وزير سنگال ديدار كرد
به گزارش روز يكشنبه خبرنگار ايرنا به‌نقل از روابط عمومي قوه قضاييه، وي در اين ديدار، گفت: ما وظيفه خود مي‌دانيم روابط با كشورهاي اسلامي را گسترش دهيم وازظرفيت و توان كشورهاي اسلامي براي رشد و گسترش اسلام استفاده نماييم.

آيت الله "سيدمحمود هاشمي شاهرودي "رييس قوه قضاييه در ادامه سفر به سنگال با "شيخ حاجي بو سو" نخست وزير اين كشور ديدار و گفت‌وگو كرد.

شاهرودي با اشاره به ساختار قضايي ايران و ابتكارجمهوري اسلامي ايران براي تشكيل اتحاديه كشورهاي اسلامي و شوراي قضايي كشورهاي مسلمان ، گفت كه ايجاد چنين تشكل‌هايي مي‌تواند موجب اميدواري مسلمانان وتقويت جايگاه آنان در جهان شود.

رييس قوه‌قضاييه افزود: ما مي‌توانيم با گسترش روابط خود زمينه‌هاي تفرقه مسلمانان را از بين ببريم.

همچنين به نقل از خبرگزاري فارس: رئيس قوه قضائيه افزود: امروز كشورهاي اسلامي نيازمند وحدت و انسجام هستند و مي‌توانند با گسترش روابط خود موجبات سربلندي اسلام را فراهم كنند. 
به نقل از خبر گزاري فارس : نخست وزير سنگال در ديدار با رئيس قوه قضائيه بر گسترش روابط دو كشور تأكيد كرد و گفت: ما مي‌توانيم با گسترش روابط خود زمينه‌هاي تفرقه مسلمانان را از بين ببريم.
نخست‌وزير سنگال همچنين از پيشنهاد هاشمي شاهرودي در مورد تشكيل اتحاديه كشورهاي اسلامي و شوراي قضايي كشورهاي مسلمان استقبال كرد و گفت: سنگال آماده همكاري با ايران در اين زمينه‌هاست


 
 
Powered by Tetis PORTAL