اخبار
1395/10/5 13:4:19
حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی:
9 دی برخاسته از بلوغ فکری، احساسی و دینی جامعه ما است
حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی: "9 دی" یک یوم الله و یک روز تاریخی بوده و برخاسته از یک بلوغ فکری، احساسی و دینی جامعه ما است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، صبح امروز در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره با نزدیک بودن حادثه تاریخی "9 دی"، با بیان اینکه روز "9 دی" یک یوم الله و یک روز تاریخی است اظهار داشت: "9 دی" برخاسته از یک بلوغ فکری، احساسی و دینی جامعه ما است.
وی درباره تاریخی شدن این روز تصریح کرد: حادثه عاشورا مقدس ترین حادثه و مساله در ذهن جامعه است. ما همه چیز خود را از عاشورا می دانیم؛ در خصوص انقلاب نیز، انقلاب شکوهمند و مردمی ما همه چیز خود را از عاشورا گرفته و اگر خدای ناکرده کوچکترین هتک حرمتی یا تعرضی به ساحت عاشورا ببینیم، طبیعی است که جامعه ما راحت نخواهد نشست و در مورد روز "9 دی" نیز جامعه، عاقلانه ترین، منطقی ترین و مسئولیت شناسانه ترین برخوردی که می شد را از خود نشان داد.
پورمحمدی در این رابطه افزود: مردم ما در "9 دی" پس از تعرضی که به ساحت عاشورا در روز عاشورا شد از خود واکنش نشان دادند که این نشان داد، جامعه ما جامعه کاملا هوشمند، بالغ و وفادار به آرمانهای ملی دینی و انقلابی خود است و ملت ما در سراسر کشور یک روز باشکوه را خلق کرد؛ روزی که هیچ شعار، پرچم، پلاکارد و ادعایی جز دفاع از انقلاب و نظام و ارزشها و رهبری مطرح نبود و این سلامت، صلابت و طهارت این این حرکت و جوشش ملی، سبب ماندگاری، شکوهمندی و تاریخ سازی این روز شد و "9 دی" نیز به روزهای تاریخ ساز ملت بزرگ ما پیوست و نشان داد که ملت ما زنده و نسبت به سرنوشت خود هوشیار، بسیار جدی، سخت گیر و در صحنه حاضر است و ما به این م