اخبار
1395/10/5 13:3:57
وزیر دادگستری در جمع خبرنگاران:
به جای ماجراجویی به اصلاح ساختار کمک کنیم
وزیر دادگستری در خصوص موضوع فیشهای حقوقی گفت: قرار است نظام اصلاح شود و نه اینکه پرونده تشکیل شود و تعدادی مجازات شوند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، پیش از ظهر امروز در حاشیه دیدار رییس کمیته تحقیق و بازرسی کل جمهوری ارمنستان در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره وضعیت بابک زنجانی اظهار داشت: وقتی دیوان عالی حکمی را تایید می کند به طور طبیعی حکم برای اجرا به واحد اجرای احکام برمی گردد.
وی درباره اینکه آیا پرداخت بخش بیشتری از بدهی بابک زنجانی صحت دارد یا نه، افزود: اموال جدیدی ندیدیم و معرفی نشده و امیدواریم بدهی ها برگردانده شود و در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد که دو هفته قبل برگزار شد نیز خبری از اضافه شدن پرداخت مبلغ بدهی نبود؛ وکیل ایشان نیز به جای اتلاف وقت و اعاده دادرسی، بهتر است تلاش کند پول های از دست رفته ملت را برگرداند.
وزیر دادگستری در پاسخ به این سوال که آیا انتصاب سرپرست جدید "دفتر حقوق بشر و پیگیری های حقوق شهروندی" در وزارت دادگستری، در راستای ابلاغ منشور حقوق شهروندی است، گفت: از سال گذشته با تشکیل معاونت حقوق بشر و امور بین الملل در وزارت دادگستری، "دفتر حقوق بشر و پیگیری های حقوق شهروندی"هم با وظیفه پیگیری حقوق شهروندی ایجاد شده است.
وی در این رابطه افزود: وزارت دادگستری وظیفه دارد مسائل حقوقی را در اجلاس ها و انجمن های علمی حقوق بشر رصد و پیگیری کند و با بیان اینکه انتشار منشور حقوق شهروندی از سوی رئیس محترم جمهور، راه ما را هموارتر می کند، گفت: ما در جامعه به حقوق شهروندی، حقوق بشر و آشنایی به قوانین و مقررات و همچنین احترام به حقوق یکدیگر، نیاز داریم.

* به کار بردن تعابیر سیاسی و تبلیغاتی برای منشور حقوق شهروندی کم لطفی است

پورمحمدی به کار بردن تعابیر سیاسی و تبلیغاتی در خصوص ابلاغ منشور حقوق شهروندی را کم لطفی و بی انصافی دانست و گفت: حقوق مردم همیشه محترم است و همانگونه که خداوند نیز در قرآن بدان اشاره فرموده است، این امر نیاز به یادآوری و تکرار دارد.
وی در این رابطه افزود: حقوق مهمترین نیاز هر کشوری است؛ جامعه انسانی، متعالی و حق مدار، جامعه ای است که در آن به حقوق یکدیگر احترام گذارده شده و مسئولین آن نی